بازگرداندن بک آپ به هاست سی پنل

در صورتی که قصد انتقال سایت خود از سروری به سرور دیگری را دارید ابتدا می بایست از محتویات سایت فعلی خود یک نسخه (فول بک آپ) تهیه نمایید و به سرور هاست جدید خود انتقال دهید معمولا افراد به علت مواجه شدن با کمبود فضا و یا ضعیف بودن عملکرد سرور و یا پایین بودن امنیت سرور مجبور به جا به جایی سایت خود از هاستی به هاستی دیگر می شوند که در این صورت می توانید به این لینک ( گرفتن بک آپ از هاست سی پنل ) رفته و به طبق توضیحات داده شده از کلیه محتویات هاست فعلی خود یک فایل فول بک آپ تهیه نموده و با مطالعه این مقاله و آگاهی از چگونگی ریستور نمودن بک آپ در هاست سی پنل سایت خودرا  براحتی به سرور جدیدتان منتقل نمایید

ریستور بک آپ در سی پنل (ریستور فول بکاپ سی پنل)

برای گرفتن بکاپ و یا ریستور بک آپ در سی پنل و یا ریستور بک آپ دایرکت ادمین شما نیاز دارید تا به یک بخش مشترک رجوع کنید. ابتدا توسط دسترسی که از میزبان خود تهیه کردید وارد بخش هاست سی پنل خودتان بشوید.

سپس از بخش FILES بر روی Backup Wizard کلیک کنید تا به ناحیه مربوط به عملیات بکاپ گیری و ریستور سی پنل وارد شوید.

backup wizard-ریستور بک آپ در سی پنل

همانطور که در عکس زیر مشاهده می‌کنید برای گرفتن بکاپ روی دکمه شماره 1 و برای ریستور بک آپ در سی پنل روی دکمه Restore که در عکس با شماره 2 مشخص شده کلیک کنید.

backup and restore-ریستور بک آپ در سی پنل

اگر بر روی دکمه Backup کلیک کنید در صفحه بعد همانند عکس زیر شما می‌توانید اقدام به گرفتن فول بکاپ در سی پنل کنید و یا از بخش خاصی از اطلاعات خودتان شامل اطلاعات Email و یا دیتابیس و یا فقط فایل‌های روی هاست خود بکاپ تهیه کنید.

 

برگردیم سراغ آموزش خودمان یعنی ریستور فول بکاپ سی پنل ، خوب برای این مورد در عکس اول روی Restore کلیک کنید. سپس بر روی Home Directroy کلیک کنید.

restore from home-ریستور فول بکاپ سی پنل

حالا مسیر فایل بکاپی که از قبل تهیه کردید را وارد نمایید و سپس بر روی دکمه upload کلیک کنید.

upload file-ریستور فول بکاپ سی پنل

این پروسه بسته به سرعت اینترنت و سخت افزار سرور و حجم اطلاعات وب‌سایت شما می‌تواند از 1 دقیقه تا حتی 30 دقیقه هم به طول انجامد.خوب ریستور فول بکاپ سی پنل شما انجام شد هم اکنون می‌توانید دوباره از سایت خود استفاده کنید.