موتورهای جستجو چگونه نتایج مرتبط را رتبه بندی کنند

اگر یک عبارت جستجو صدها هزار نتیجه را به دست آورد، چگونه یک موتور جستجوگر بهترین روش را انتخاب می کند تا آنها را به جستجوگر نمایش دهد؟

search results

تعیین نتایج مربوطه توسط یک تیم از انسان در موتور جستجوی موتور انجام نمی شود. در عوض، موتورها از الگوریتم (معادلات ریاضی و قواعد) برای درک قصد جستجوگر استفاده می کنند، نتایج مربوطه را پیدا می کنند، و سپس این نتایج را بر اساس اقتدار و محبوبیت رتبه بندی می کنند.

در تلاش برای جلوگیری از جستجوگرهای سیاه و سفید، موتورهای جستجو به طرز شگفتانگیزی حاضر نیستند نشان دهند که چگونه الگوریتمهای رتبه بندی آنها کار می کنند. گفت که بازاریابان جستجو می دانند که تصمیم گیری های الگوریتمی بر اساس بیش از 200 عامل، از جمله موارد زیر است:

نوع محتوا: جستجوگرها برای انواع مختلف محتوا، از ویدئو و تصاویر به اخبار نگاه میکنند. موتورهای جستجو اولویت بندی انواع مختلف محتوا بر اساس قصد.
کیفیت محتوا: موتورهای جستجو محتوا مفید و آموزنده را اولویت بندی می کند. اینها اقدامات ذهنی هستند، اما متخصصان SEO به طور کلی این را به معنای محتوای کامل، اصلی، هدفمند و راه حل گرا می دانند.
طراوت محتوا: موتورهای جستجو، آخرین نتایج را جستجوگرها نشان می دهند، که در مقایسه با سایر عوامل رتبه بندی متعادل است. بنابراین، از دو قطعه که به وسیله الگوریتم قضاوت شده اند با کیفیت مشابهی، قطعه جدید به احتمال زیاد به نظر می رسد اولین بار است.
محبوبیت صفحه: گوگل هنوز از الگوریتم PageRank اصلی 1990s خود استفاده می کند، که کیفیت آن را با تعداد لینک های اشاره شده به آن، و کیفیت این لینک ها قضاوت می کند.
کیفیت وب سایت: وب سایت های اسپم با کیفیت پایین، رتبه بندی موتورهای جستجو را پایین می آورند (بیشتر در زیر).
زبان: همه در جستجوی انگلیسی نیستند. موتورهای جستجو اولویت بندی نتایج در همان زبان به عنوان عبارت جستجو.
محل سکونت: بسیاری از جستجوها محلی هستند (مثلا “رستورانهای نزدیک من”)؛ موتورهای جستجو این را درک می کنند و در صورت لزوم نتایج محلی را اولویت بندی می کنند.
با در نظر گرفتن این عوامل، بازاریابان جستجو می توانند محتویاتی را ایجاد کنند که احتمال بیشتری پیدا کند و توسط موتورهای جستجو رتبه بندی شوند.

جهت ثبت سفارشات روی گزینه مورد نظر کلیک کنید

هاست و دامنه چیست؟

DNS دامنه چیست؟
مانند آجرهای یک خانه است. آدرس DNS ها ممکن است به صورت زیر باشد:
ns1.server.com ns2.
server.com DNS
برای این که هاست شما به دامنه شما مربوط شود ، تنظیم می شود. سرور های ns1 ممکن است قطع باشند به همین دلیل باید ns2 کار کند.
اگر به هر دلیلی Data Center هاست شما از بین برود ،

چه کاری می توانم با cPanel انجام دهم؟

زیاد! این جایی است که شما به …

  • نام دامنه را به میزبانی خود وصل کنید
  • راه اندازی ایمیل برای سایت شما
  • نصب وردپرس (یا یک سیستم مدیریت محتوای دیگر)
  • وب سایت خود را پشتیبان بگیرید
  • فایل های آپلود
  • استفاده از پهنای باند خود را بررسی کنید

و بسیار بیشتر – مانند تغییر تنظیمات امنیتی، بررسی تجزیه و تحلیل وب سایت خود و نصب برنامه های مفید

شما کار طراحی سایت را به اتمام رسانیده اید ولی هنوز به آن اندازه ای که انتظار دارید بازدید کننده ندارید . مشکل اینجاست که شما هنوز روی یکی از راه های خیلی مهم و مفید افزایش بازدید طراحی وب سایت کار نکرده اید .

یعنی بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو یا همان سئو سایت . برای  آموزش سئو روی لینک آموزش سئو کلیک کنید

بهینه سازی سایت, بهینه سازی سایت