تست سرعت وب سایت

سرعت سایت به دو قسمت کلی سرعت بار گذاری صفحه یا سرعت پاسخگویی سرور می تواند تعریف شود. منظور از سرعت بارگذاری، میزان زمانیست که محتوای یک صفحه از سایت به صورت کامل بارگذاری می شود .

منظور از سرعت پاسخگویی سرور، میزان زمانیست که از درخواست مرورگر تا شروع ارسال دیتا از سمت سرور به طول مینجامد.

 


راه های مختلفی برای افزایش سرعت وب سایت وجود دارد که میتواند شامل موارد زیر باشد:

– فعال کردن فشرده سازی فایل ها‏
– مینیفای کردن جاوا اسکریپت، HTML و CSS
– کاهش ریدایرکت ها
– فعال کردن کش مرورگر
– بهبود زمان پاسخگویی سرور
– استفاده از شبکه های توزیع محتوا (CDN)
– بهینه سازی تصاویر


ابزارهای زیادی برای کمک به تجزیه و تحلیل سرعت اجرای صفحات سایت شما وجود دارد. در اینجا چند نمونه از بهترین ابزارها معرفی می شود:


Google PageSpeed Insights
این سایت سرعت وب سایت را برای کاربران دسکتاپ و موبایل مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و به صورت اخطار مشکلات را نمایش می دهد و برای هر کدام از آنها راه کار پیشنهاد می کند ، توجه کنید که دسترسی به این سایت به دلیل تحریم برای اینترنت ایران امکان پذیر نمی باشد و باید از ابزار های تغییر آی پی استفاده کرد.

 

– Pingdom Website Speed Test
pingdom نیز یکی دیگر از ابزار های تست سرعت سایت می باشد و به شما زمان لود ، حجم سایت و زمان لود اجزا سایت را نمایش می دهد و راهنمایی می کند که چطور آنها را رفع نمایید.

– Web Page Test
WebPagetest به شما این امکان را می دهد تا سرعت وب سایت خود را از مکان های مختلف در سراسر جهان با استفاده از مرورگر های واقعی و سرعت اتصال مصرف کننده بررسی کنید.

– GTmetrix
GTmetrix از PageSpeed و Yslow برای سنجش سرعت استفاده می کند و یکی از بهترین وب سایت های تست سرعت سایت است ، توسط این سایت می توانید از تمام ایراد هایی که باعث کندی در سایت شما شده اند اطلاع پیدا کنید و آن ها را رفع کنید، عکس های بهینه سازی شده مربوط به هرصفحه خود را دانلود کنید و سرعت سایت خود را به درصد با رنگ های سبز ، زرد و قرمز ببنید و نمودار تاریخچه بررسی وب سایت خود را نیز مشاهده فرمایید.

 کارشناسان هاست نگار با استفاده از بهترین تکنولوژی های بهینه سازی سایت شما را آنالیز و سرعت سایت را بهینه کرده و شما را در موتورهای جستجو محبوب خواهند کرد . کسب رتبه های برتر در جستجوی گوگل میتواند تجارت شما را شکوفا کرده و کاربران بسیاری را به سمت سایت شما روانه کند .