SEO چیست؟ یک راهنمای شروع به کار بهینه سازی موتور جستجو

رتبه بندی موتور جستجو یک بازی برنده تمام طول می کشد. سه نتیجه بالا دارای نرخ کلیک 30٪ – 10٪ است؛ با موقعیت نه، این فقط به 2٪ رسیده است. اگر وبسایت شما در صفحه اول برای شرایط جستجوی مرتبط نمایش داده نشود، به پتانسیل کامل آن نمیرسد.

این که در آن بهینه سازی موتور جستجو (جستجوگرها) وارد می شود. SEO یک اصطلاح کلیدی است که همه مارک ها را پوشش می دهد تا ترافیک ارگانی را از موتورهای جستجو به وب سایت های خود دریافت کنند. SEO شامل جنبه های فنی مانند معماری سایت، و همچنین عناصر تخیلی بیشتر مانند ایجاد محتوا و تجربه کاربر است.

به نظر می رسد نسبتا ساده است اما جستجوگرها یک هدف در حال حرکت است، حتی برای بازاریابان دیجیتال با تجربه. افسانه ها فراوانند، الگوریتم ها تغییر می کنند، و تاکتیک های SEO که یک بار کار می کنند، ناگهان شما را مجازات می کند. برای حفظ سایت بهینه سازی، شما نیاز به دانش عمیق از اینکه موتورهای جستجوگر “فکر می کنم”، و همچنین چگونه افراد واقعی با محتوای وب خود فکر می کنند و واکنش نشان می دهند. این ترکیبی از قابلیت استفاده، ساختار سایت و ایجاد محتوا باعث می شود بهینه سازی موتور جستجو به عنوان یک ترکیبی احساس شود. در یک نقطه، شما می خواهید به خودتان بپرسید، “SEO چیست و چگونه کار می کند؟”

این چیزی است که ما در اینجا خواهیم بود.

چگونه موتورهای جستجو کار می کنند

گوگل به تنهایی بیش از 3.5 میلیارد جستجو در روز را انجام می دهد. موتور جستجو وب سایت های تخمین زده شده در جهان 1.9B را می کشد، نتایج مربوطه را در کمتر از 0.5 ثانیه بازمی گرداند. پس چه اتفاقی می افتد پشت صحنه؟

برای به دست آوردن نتایج مربوطه، یک موتور جستجو نیاز به انجام سه چیز دارد:

.ایجاد فهرست یا فهرست صفحات در وب
.بلافاصله به این لیست دسترسی پیدا کنید
.تصمیم بگیرید که کدام صفحات مربوط به هر جستجو باشد

در دنیای جستجوگرها، این فرایند معمولا به عنوان خزنده و نمایه سازی توصیف می شود.

خزیدن و نمایه سازی

وب شامل یک توده در حال گسترش گسترده صفحات متصل به لینک است. موتورهای جستجو نیاز به پیدا کردن این صفحات، درک آنچه بر روی آنها است، و ذخیره آنها در یک انبوه داده های عظیم شناخته شده به عنوان یک شاخص است.

برای انجام این کار، آنها از ربات هایی شناخته شده به نام عنکبوت ها یا خزنده ها استفاده می کنند تا وب را برای دامنه های میزبانی اسکن کنند. خزنده ها لیستی از تمام سرورهایی که پیدا می کنند را ذخیره می کنند و وبسایت هایی که بر روی آنها میزبانی می شود. سپس آنها به صورت منظم از هر وب سایت بازدید می کنند و اطلاعات آنها را “خزنده” می کنند، انواع مطالب (متن، ویدیو، جاوا اسکریپت و غیره) و تعداد صفحات را ثبت می کنند. در نهایت، آنها از برچسب های کد مانند HREF و SRC برای شناسایی لینک ها به صفحات دیگر استفاده می کنند، و سپس آنها را به فهرست سایت ها برای خزیدن اضافه می کنند. این اجازه می دهد تا عنکبوت بافتن یک وب سایت بزرگتر از صفحات نمایه، از صفحه به صفحه پرش و اضافه کردن آنها به فهرست.

موتورهای جستجو این اطلاعات را در پایگاههای اطلاعاتی فیزیکی ذخیره می کنند که از هر زمان که شخصی جستجو می کند، اطلاعات را به یاد می آورد. گوگل مرکز داده ها را در سراسر جهان گسترش می دهد؛ مرکز ماموت خود را در پریور کریک، اکلاهما، حدود 980،000 فوت مربع دارد. این شبکه به Google امکان می دهد میلیاردها صفحه را در بسیاری از دستگاه ها ذخیره کند.

موتورهای جستجو خزنده و شاخص به طور مداوم، پیگیری صفحات تازه اضافه شده، صفحات پاک شده، لینک های جدید، و محتوای تازه. هنگامی که یک فرد یک جستجوی را انجام می دهد، موتور جستجو یک شاخص به طور کامل به روز شده از میلیاردها پاسخ ممکن آماده برای ارائه به جستجوگر است.

همه چیزهایی که باید انجام شود، این نتایج را با توجه به ارتباط و کیفیت آنها رتبه بندی کنید.

موتورهای جستجو چگونه نتایج مرتبط را رتبه بندی کنند

اگر یک عبارت جستجو صدها هزار نتیجه را به دست آورد، چگونه یک موتور جستجوگر بهترین روش را انتخاب می کند تا آنها را به جستجوگر نمایش دهد؟

search results

تعیین نتایج مربوطه توسط یک تیم از انسان در موتور جستجوی موتور انجام نمی شود. در عوض، موتورها از الگوریتم (معادلات ریاضی و قواعد) برای درک قصد جستجوگر استفاده می کنند، نتایج مربوطه را پیدا می کنند، و سپس این نتایج را بر اساس اقتدار و محبوبیت رتبه بندی می کنند.

در تلاش برای جلوگیری از جستجوگرهای سیاه و سفید، موتورهای جستجو به طرز شگفتانگیزی حاضر نیستند نشان دهند که چگونه الگوریتمهای رتبه بندی آنها کار می کنند. گفت که بازاریابان جستجو می دانند که تصمیم گیری های الگوریتمی بر اساس بیش از 200 عامل، از جمله موارد زیر است:

نوع محتوا: جستجوگرها برای انواع مختلف محتوا، از ویدئو و تصاویر به اخبار نگاه میکنند. موتورهای جستجو اولویت بندی انواع مختلف محتوا بر اساس قصد.
کیفیت محتوا: موتورهای جستجو محتوا مفید و آموزنده را اولویت بندی می کند. اینها اقدامات ذهنی هستند، اما متخصصان SEO به طور کلی این را به معنای محتوای کامل، اصلی، هدفمند و راه حل گرا می دانند.
طراوت محتوا: موتورهای جستجو، آخرین نتایج را جستجوگرها نشان می دهند، که در مقایسه با سایر عوامل رتبه بندی متعادل است. بنابراین، از دو قطعه که به وسیله الگوریتم قضاوت شده اند با کیفیت مشابهی، قطعه جدید به احتمال زیاد به نظر می رسد اولین بار است.
محبوبیت صفحه: گوگل هنوز از الگوریتم PageRank اصلی 1990s خود استفاده می کند، که کیفیت آن را با تعداد لینک های اشاره شده به آن، و کیفیت این لینک ها قضاوت می کند.
کیفیت وب سایت: وب سایت های اسپم با کیفیت پایین، رتبه بندی موتورهای جستجو را پایین می آورند (بیشتر در زیر).
زبان: همه در جستجوی انگلیسی نیستند. موتورهای جستجو اولویت بندی نتایج در همان زبان به عنوان عبارت جستجو.
محل سکونت: بسیاری از جستجوها محلی هستند (مثلا “رستورانهای نزدیک من”)؛ موتورهای جستجو این را درک می کنند و در صورت لزوم نتایج محلی را اولویت بندی می کنند.
با در نظر گرفتن این عوامل، بازاریابان جستجو می توانند محتویاتی را ایجاد کنند که احتمال بیشتری پیدا کند و توسط موتورهای جستجو رتبه بندی شوند.

انواع نتایج جستجو در موتورهای جستجو (SERP) ویژگی ها

در روزهای اولیه جستجو، نتایج به عنوان یک لیست ساده از قطعه های توصیفی و پیوندهای ارائه شده، مانند ما در تصویر قبلی دیده می شود. در چند سال گذشته، این نتایج استاندارد توسط ویژگی SERP تکمیل شده است، نتایج غنی شده شامل تصاویر و اطلاعات تکمیلی. برای مثال، هنگامی که ما برای پاتریوتهای نیوانگلندی قهوه Philz Coffee جستجو می کنیم، به عنوان مثال، یک نتیجه از ویژگی های اطلاعات اضافی است که ممکن است برای کاربر مورد علاقه باشد:

Knowledge panel philz coffee

شما نمی توانید تضمین کنید سایت شما ویژگی های SERP اضافی را فراهم می کند، اما می توانید شانس خود را افزایش دهید:

1-ایجاد یک ساختار سایت که برای موتورهای جستجو و کاربران مناسب است.
2-محتوای خود را بر روی صفحه تنظیم کنید تا بتواند برای هر دو موتور جستجو و کاربران اسکن شود.
3-با استفاده از نشانه گذاری طرح یا کد ساختاری که به خزنده ها کمک می کند بهتر سایت را درک کنند.
شایع ترین ویژگی های SERP ارگانیک عبارتند از:

غنی ضبط: جزء بصری اضافی در یک نتیجه سنتی (به عنوان مثال، بررسی ستاره برای یک لیست رستوران).

recipe rich snippet
Snippet برجسته: بلوک برجسته در بالای صفحه نتایج جستجو، اغلب با یک پاسخ خلاصه شده به یک پرس و جو جستجو و لینک به URL منبع.


مردم همچنین می پرسند: همچنین به عنوان سوالات مرتبط شناخته شده است، این بلوک از سوالات مربوط به قابل ارتقا است که توسط جستجوگران مطرح می شود.

people also ask
کارت های دانش: پانل های راست پانل نشان دادن اطلاعات کلیدی در مورد یک عبارت جستجو است. مثال Philz قهوه از بالا نشان می دهد یک پانل دانش با آرم، اطلاعات شرکت، و پروفایل های اجتماعی خود را.
بسته های تصویر (چرخ ها): ردیف افقی از لینک های تصویر، ظاهر می شود برای جستجو که در آن محتوای بصری مفید است.

carousel in search
پاسخ های فوری: این نتایج ظاهر می شود زمانی که گوگل می تواند پاسخ سریع به پرس و جو جستجوگر، مانند زمانی که شما برای آب و هوا که در حال حاضر شما را جستجو کنید. بر خلاف قطعه های برجسته، هیچ لینک به سایت منبع وجود ندارد.

instant answers in search
غذا برای بازاریابی جستجو

موتورهای جستجو اولویت بندی محتوای مرتبط با محتوای با کیفیت بالا را بر اساس کلمات مورد استفاده توسط افرادی که اطلاعات آنلاین را جستجو می کنند، تنظیم می کنند. آنها این کار را با نشان دادن همه صفحاتی که می توانند پیدا کنند، انجام می دهند، الگوریتم های ساخت را در اطراف ارتباط قرار می دهند و نتایج را با روش های مختلفی که بیشتر مربوط به هدف جستجو هستند، ارائه می دهند.

با درک اینکه چگونه موتورهای جستجو را پیدا می کنیم و صفحات وب را رتبه بندی می کنیم، بهتر است برای ایجاد وب سایت هایی که بالاتر رتبه بندی می شوند و ترافیک بیشتری کسب کنید. برای انجام این کار، به یک استراتژی مبتنی بر سه نوع جستجوگر نیاز دارید: فنی، صفحه و غیره.

جستجوگر SEO  چیست؟

فناوری SEO – هنر بهینه سازی وب سایت برای خزیدن و نمایه سازی – یک گام حیاتی برای به دست آوردن یک سایت برای رتبه بندی است. یک سایت را در بنیادهای فنی متزلزل ایجاد کنید و به احتمال زیاد نتایج را مشاهده نخواهید کرد، مهم نیست که محتوای صفحه چه محتوای با کیفیت بالا باشد. به همین دلیل وب سایت ها باید به گونه ای ساخته شوند تا بتوانند به خزنده ها دسترسی پیدا کنند و محتوای را درک کنند.

SEO تکنیکی هیچ ارتباطی با ایجاد محتوا، استراتژی های پیوند ایجاد یا ارتقاء محتوا ندارد. در عوض، آن را بر معماری سایت و زیرساخت تمرکز می کند. همانطور که موتورهای جستجو هوشمندتر می شوند، تکنیک های SEO بهترین تکنیک ها برای انطباق و تبدیل شدن به پیچیده تر است. گفتنی است، برخی از پایه های اصلی SEO فنی برای برداشتن در کنار هم وجود دارد.

سلسله مراتب URL و ساختار

مهم است که یک ساختار URL یک سایت را تعریف کنیم که برای خزنده ها قابل دسترسی است و برای کاربران مفید است. این به این معنا نیست که شما باید هر صفحه ای را که وبسایت خود را در آن قرار داده اید طراحی کنید. این غیر ممکن خواهد بود. اما این بدین معنی است که جریان منطقی URL ها را تعیین می کند و از دامنه به بخش به زیر شاخه منتقل می شود. در هنگام ایجاد، صفحات جدید می توانند در آن سلسله مراتب قرار گیرند.

url structure

وب سایت هایی که این مرحله را پر می کنند در نتیجه با توده ای از زیر دامنه ها و “صفحات یتیم” با هیچ پیوند داخلی در آمده اند. این کابوس فقط برای کاربران نیست آن را نیز خزنده ها را گیج می کند و باعث می شود آنها بیشتر از صفحه نمایه سازی خود را رها کنند.

در سطح دانه ای، URL های سازگار با سئو SEO باید به گونه ای طراحی شوند که محتوای صفحه را برای خزنده ها و برای کاربران توصیف کند. به این معنی که کلمات کلیدی کلیدی را به عنوان نزدیک به دامنه ریشه در نظر داشته باشید و طول URL را تا 60 عدد یا 512 پیکسل حفظ کنید. اگر بهینه سازی شده به درستی، URL ها به عنوان یک عامل رتبه بندی مثبت برای خزنده ها عمل کنند و انگیزه کاربران را از طریق کلیک بردارند.

سرعت صفحه

سریعتر یک صفحه وب بارگذاری می شود، بهتر است برای رتبه بندی موتور جستجوگر. این بر اساس ترجیحات کاربران برای بارگیری رعد و برق سریع است: 40 درصد از جستجوگران صفحه ای را که برای بارگیری بیش از سه ثانیه طول می کشد، رها می کنند.

SEO فنی بر کاهش استفاده از عناصر که سرعت بارگذاری صفحه را کاهش می دهد. این به این معنی است که افزونه ها، کد های ردیابی و ویدجت ها باید حداقل باشد، و تصاویر / فیلم ها باید به اندازه و وزن فشرده شوند. بازاریابان و طراحان آنلاین باید برای دستیابی به طراحی صفحه ای که شامل تمام ویژگی های طراحی لازم است، اما هنوز در سه ثانیه بارگذاری می شوند، همکاری می کنند.

نقشه های XML

Sitemap XML یک پرونده است که تمام صفحات وب سایت را شامل می شود، از جمله پست های وبلاگ. موتورهای جستجو از این فایل هنگام خزیدن محتوای سایت استفاده می کنند، بنابراین مهم است که نقشه سایت حاوی صفحاتی باشد که شما نمی خواهید در نتایج جستجو، مانند صفحات نویسنده، رتبه بندی کنید.

HTTP یا HTTPs

هنگامی که شما از صفحه وب گشت و گذار می کنید، به صورت آنلاین پرداخت کنید یا اطلاعات شخصی خود را در یک فرم وب وارد کنید، در حال ارسال اطلاعات از طریق اینترنت هستید. در اوایل روز، سرورها از یک سیستم به نام HTTP، پروتکل انتقال ابرمتن استفاده کردند. HTTP یک راه سریع برای ارسال داده است، اما امن نیست، زیرا اتصال شما به سایت رمزگذاری نمی شود. به این معنی است که شخص ثالث می تواند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند.

به همین دلیل است که در سال 2014 گوگل اعلام کرد که وبسایتهایی که در پروتکل انتقال HTTPS-Secure Hypertext Transfer اجرا میشوند، رتبه بندی کمتری دریافت خواهند کرد. HTTPS داده ها را بین مرورگر ها همانند HTTP حرکت می دهد، اما با پروتکل اضافه شده در بالا SSL، یک لایه ی Secure Sockets Layer که اطلاعات را رمزگذاری می کند و آن را به صورت ایمن در سراسر وب حمل می کند.

این همه می تواند برای فروشندگان جستجوی تازه کارها غلبه کند. مزایده این است که بهتر است که سایت شما برای اجرای HTTPS از روز اول یا برای تغییر به HTTPS ساخته شود.

AMP

AMP (صفحه های سریع موبایل) یک پلت فرم منبع باز با پشتیبانی گوگل است که به محتوای وب سایت اجازه می دهد تقریبا بلافاصله بر روی دستگاه های تلفن همراه ارائه شود. محتویاتی که یک بار به طور آهسته در ویدیوهای موبایل، آگهی ها، انیمیشن ها بارگیری می شود، اکنون هر بار که بازدید کنندگان دستگاه استفاده می کنند، سریعا بارگیری می شوند.

تأثیر در جستجوگرها دوگانه است. اولا، کاربران همانطور که قبلا می دانیم، سایت هایی را که برای بارگذاری بیشتر طول می کشد، رها می کنند، و کاربران تلفن همراه نیاز به زمان بارگذاری سریعتری دارند. اگر سایت شما در حال بارگیری آهسته در تلفن همراه باشد، میزان گشت و گذار افزایش خواهد یافت و این امر به رتبه بندی منفی تاثیر خواهد گذاشت. دوم، شواهدی وجود دارد که موتورهای جستجو (حداقل گوگل) اولویت بندی نتایج بهینه شده AMP را در رتبه بندی.

غذا برای بازاریابی جستجو

خزنده ها “محتوای” را مانند یک مغز انسان نمی فهمند؛ آنها به ساختارهای فنی و نشانگرهای خاص نیاز دارند تا محتوا را به طور موثری رتبه بندی کنند. خوشبختانه، موتورهای جستجو خود را راهنمایی در مورد چگونگی بهبود تکنیک SEO سایت را بررسی می کنند.

SEO بر روی صفحه  چیست؟

SEO بر روی صفحه (همچنین به عنوان سایت SEO شناخته می شود) فرآیند بهینه سازی همه چیز در وب سایت است تا سعی در بهبود رتبه بندی داشته باشد. اگر جستجوگر فنی عقب باشد، جستجوگرهای صفحه در قسمت جلویی هستند. این شامل قالب بندی محتوا، بهینه سازی تصویر، کد HTML پایه و شیوه های پیوند داخلی است. خبر خوب این است که SEO بر روی صفحه به عوامل خارجی بستگی ندارد؛ شما 100٪ کنترل کیفیت جستجو در صفحه را دارید.

برچسب های متا

برچسب های متا عناصر کوچک درون یک صفحه وب است که به ساختار محتوای صفحه کمک می کند. برای مثال، یک برچسب H1 خزنده ها را به عنوان یک پست وبلاگ یا صفحه وب هشدار می دهد. تگ های H2 و H3 سلسله مراتب اطلاعات را فقط به عنوان زیرمجموعه های مختلف در یک سند آنالوگ نشان می دهد. Crawlers سپس متن زیر هر تگ عنوان را با کلمات در عنوان مقایسه می کند تا اطمینان حاصل شود که محتوای مرتبط است.

SEO متا تگ خوب به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای محتوایی وب را در مورد چه زمانی و در زمان نمایش آن در نتایج جستجو مشخص کند.

عنوان صفحه و متا توصیف

meta description and page title in search

عناوین صفحه فقط توسط افراد خوانده نمی شوند عنکبوت جستجو نیز هنگام خواندن آنها را “خوانده” می کند. به این معناست که عناوین بهینه شده در صفحه بر اساس جستجوگرها باید شامل کلمات جستجو مهم و بیش از 70 کاراکتر باشد. هر چه طولانی تر از آن و موتورهای جستجو، عنوان را در SERPs کوتاه می کند، که به نظر می رسد به جستجوگران بد است.

متن توصیفی – متن کوتاهی که محتوای وب صفحه را خلاصه می کند – اغلب در زیر عنوان صفحه در نتایج SERP ظاهر می شود. در حالی که گوگل مستقیما به عنوان یک عامل رتبه بندی از متا توضیحات استفاده نمی کند، متا توضیحات بهینه سازی شده در SEO، بازدید های بیشتری از صفحات SERP را جذب می کند، زیرا جستجوی افراد احتمالا آنها را خوانده است. این به نوبه خود موتورهای جستجو را به نشانه های مثبت در مورد سایت می فرستد.

مقاومت در برابر وسوسه به عنوان “مسائل” عنوان ها و توصیف با یک تن از کلمات کلیدی است. کلمات کلیدی پر کردن یک تاثیر منفی را در رتبه بندی جستجو داشته باشد. در عوض، موتورهای جستجو اجازه می دهند که از طریق وضوح و دقت در مورد صفحه چه چیزی بدانند.

بهینه سازی تصویر

تصاویر همچنین باید برای خزنده ها قابل خواندن باشد؛ اگر آنها نبودند، موتورهای جستجو نمی توانند نتایج بصری مفید را بکشند. بازاریابان موتورهای جستجو برای توصیف تصاویر به خزنده ها از متن ALT (ویژگی HTML) استفاده می کنند. متن ALT بهینه شده شامل عبارت جستجو مربوط به پرس و جو است اما باید برای خوانندگان انسانی نیز حساس باشد.

alt text - what is SEO?

درباره SEO SEO بیشتر بخوانید.

لینک های خروجی و داخلی

ما قبلا می دانیم که خزنده ها از لینک ها برای حرکت بین صفحات وب در هنگام نمایه سازی استفاده می کنند؛ صفحات بدون لینک برای موتورهای جستجو غیرقابل دسترس هستند. این باعث می شود که لینک ها – هر دو بیرون به سایت های با کیفیت بالا و در داخل بین صفحات وب سایت – یک بخش حیاتی از SEO خوب است.

لینک های خروجی بازدید کننده از وب سایت شما به سایت خارجی است. این پیوندها با ارزش به سایت خارجی منتقل می شوند، چرا که موتورهای جستجو پیوند را به عنوان تمبر تأیید درک می کنند. این بدان معنی است که هر بار که شما به یک سایت خارجی پیوند می دهید، شما آن را برای موتورهای جستجو شگفت انگیز می گذارید و کاربران را با تجربه ای بهتر در حال حرکت قرار می دهید.

پیوند داخلی یا ایجاد ارتباط بین صفحات شخصی وب سایت، باعث بهبود قابلیت باز شدن سایت و ارسال سیگنال به موتورهای جستجو در مورد مهمترین کلیدواژه ها در یک صفحه می شود. همچنین کاربران را قادر می سازد که سایت خود را طولانی تر کنند، که موتورهای جستجو درک کنند که انعکاس مثبت کیفیت سایت است.

غذای آماده برای بازاریابان جستجو:

تمرکز بر ایجاد صفحات وب با یک سلسله مراتب روشن که در میان پیوندهای داخلی و خارجی قرار دارد. اگر شما در مورد کیفیت سایت جستجوگرانه در صفحه خود مطمئن نیستید، آن را از طریق چک چک جستجو در صفحه الکسا اجرا کنید. این ابزار به شما لیستی از فعالیت ها را برای بهبود صفحه های جستجو بر روی صفحه می دهد، پیش نمایش می کند که چگونه صفحات ممکن است در نتایج موتور جستجو ظاهر شوند و فرصت هایی برای بهبود رتبه بندی را مشخص می کند.

مرتبط: چک لیست 25 نقطه جستجوگرها

SEO سایت خارج از سایت چیست؟

SEO خارج از سایت شامل عواملی است که خارج از وب سایت شما اتفاق می افتد، اما همچنان رتبه بندی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. این شامل مواردی مانند تعداد لینکهایی که شما دارید و کیفیت سایتهایی که به شما پیوند دارند. SEO سایت خارج از سایت موتورهای جستجو را نشان می دهد که سایت شما ارزشمند و معتبر است و سزاوار رتبه بندی به شدت در نتایج است.

بر خلاف SEO در سایت، سایت های خارج از سایت 100٪ تحت کنترل شما نیستند. اما شما می توانید SEO سایت خارج از سایت را با تمرکز بر دو چیز: ایجاد لینک ها و شهرت.

ساخت لینک

در سایت های خارج از سایت، پیوند ساختمان به کار گرفتن سایت های خارجی با کیفیت بالا برای پیوند دادن به شما اشاره می کند. متخصصان SEO در مورد “لینک آب” جریان بین سایت ها؛ این فقط به این معنی است که هر زمانی که یک سایت معتبر به شما لینک می کند، موتورهای جستجو این را به عنوان نشانه ای از سایت شما نیز معتبر می دانند و بنابراین شانس خود را در رتبه بندی بالاتر در SERPs بهبود می بخشد.

همه لینک ها برابر نیستند. موتورهای جستجو، ارزش لینک را به سایت بر اساس چندین عامل کالیبراسیون می کنند:

پیوند مجوز سایت
پیوند از محتوای مرتبط شده است
پیوند متن لنگر backlink
تعداد لینک های سایت backlinking دارای
این که آیا لینک پیگیری شده یا بدون پیگیری است
بیشتر بازاریابان جستجو به طور فعال پیوندها را از سایت های خارجی خوب دنبال می کنند. برای تعیین اینکه کدام سایت ها می توانند لینک های با کیفیت بالا ارائه دهند، نگاهی به رتبه الکسا سایت می دهند. رتبه الکسا پایین تر است، لینک های سایت با ارزش تر خواهد بود. شما می توانید رتبه الکسا را ​​در ابزار بررسی سایت پیدا کنید.

هنگامی که لیستی از سایت های با کیفیت بالا برای دریافت لینک ها از شما می توانید به کار بر روی تکنیک های جستجوگر خارج از سایت مانند وبلاگ نویسی مهمان، کسب پیوند با نام تجاری اشاره شده و کسب پیوند شکاف.

غذا برای بازاریابی جستجو

بهینه سازی موتورهای جستجو فراتر از صرفا تکنیکی است که نیاز به خلاقیت و فعالیت های مرتبط با ایجاد ارتباط دارد. این یک فرآیند مداوم است، بنابراین پرداخت می کند تا هر ماه یک حسابرسی سایت انجام دهد؛ این به شما کمک می کند که مشخصات، لینک و قابلیت رقابت خود را در SERPs نظارت کنید.

جستجوگرها کلید واژه تحقیق

بیایید یک دقیقه به آغاز کل فرآیند جستجو برسیم. یک جستجوی شروع می شود زمانی که یک کاربر یک کلمه یا عبارت را به یک موتور جستجو وارد کند. موتورهای جستجو از کلمات کلیدی (و ظرافت هایی مانند نظم کلمه، املایی، و زمان) استفاده می کنند تا مشخص کننده قصد جستجوگر یا آنچه که جستجوگر واقعا امیدوار است پیدا کند.

تحقیقات کلیدی به بازاریابان کمک می کند تا درک کنند که چه کاربران چه در جستجو هستند، چه کلماتی را که برای انجام این کار استفاده می کنند، و کدام یک از این کلمات کلیدی، ترافیک و کسب و کار را به یک وب سایت می دهد.

سه نوع کلیدی از کلمات کلیدی وجود دارد:

کلمات کلیدی کوتاه: جستجو با تنها یک یا دو کلمه، مانند “پرواز” و یا “بازاریابی دیجیتال”. این کلمات کلیدی ممکن است یک مقدار جستجو بالا، اما کشف آنچه که کاربران واقعا از این کلمات کلیدی واقعا می خواهید، پیدا کردن سخت است. بر پایه یک استراتژی کلیدی به طور کامل بر روی دم کوتاه، منجر به افزایش میزان بازدهی و زمان کمتری در صفحه برای سایت شما می شود، و رتبه بندی را در بلند مدت کاهش می دهد.
کلمات کلیدی بلند مدت: این سه یا چند کلمه دارند، مشخص تر هستند و اغلب کمتر از رقم کوتاه رقابت می کنند. عبارت “یک کلمه کلیدی طولانی مدت” یک نمونه عالی است: این واژه دارای حجم جستجو قابل احترام است و قصد جستجوگر بسیار مشخص است.
کلمات کلیدی فهرست بندی نامتقارن: کلمات کلیدی که اطلاعات متنی را به موتورهای جستجو ارائه می دهند. به عنوان مثال، می گویند یک صفحه به عنوان یک اصطلاح مبهم مانند “تایتانیک” رتبه بندی می شود. این می تواند در مورد فیلم، رویداد تاریخی و یا حتی تعریف فرهنگ لغت از واژه باشد. گوگل با استفاده از کلمات کلیدی معنی دار پنهان برای کشف آن؛ یک صفحه در مورد فیلم جیمز کامرون می تواند شامل شرایط LSI مانند “کیت وینسلت” باشد.
یک پروژه تحقیقاتی و استراتژیک کلیدی تحقیقاتی کلیدی، این سه نوع کلمات کلیدی را ترکیب می کند و آنها را در ساختار سایت و محتوا ایجاد می کند تا به رتبه سایت در SERPs کمک کند.

اما چگونه می دانید کدام کلیدواژه ها مناسب هستند؟ تحقیق کلید واژه

مبانی پژوهش کلید واژه

تحقیقات کلیدی یک موضوع عظیم است، و نه یکی که ما در اینجا به طور کلی پوشش خواهیم داد. در عوض، ما مراحل اصلی تحقیق کلمه کلیدی را مشخص می کنیم و لینک هایی را برای پر کردن شکاف ها ارائه می دهیم.

1-یک لیست از کلمات کلیدی بالقوه را با استفاده از تکمیل خودکار Google و جستجوی مرتبط ایجاد کنید.
2-از کلید واژه تحقیقاتی الکسا برای پیدا کردن کلمات کلیدی جدید که ممکن است در رادار شما وجود نداشته باشد استفاده کنید.
3-چک کنید چه کلمات کلیدی رقابت را هدف قرار می دهد. ابزار تجزیه و تحلیل رقابتی الکسا در اینجا کمک می کند.
4-تعریف یک لیست از کلمات کلیدی سایت شما شانس رتبه بندی برای، متعادل کلمات کلیدی کوتاه و دموکراتیک بسیار رقابتی و متمرکز، کم رقابت کلمات کلیدی طولانی دم.
5-قصد جستجو را طبقه بندی کنید و اهداف مختلف را به مراحل مختلف در کانال فروش متصل کنید. به عنوان مثال، کسی که “خرید کفش های در حال اجرا” را جستجو می کند، در کنار قیف فروش نسبت به شخصی که “بهترین کفش های در حال اجرا برای زنان” را جستجو می کند؛ محتوای ایجاد شده برای هر اصطلاح باید این تفاوت را منعکس کند.
6-مجموعه ای از اصطلاحات را از لیست کلمات کلیدی خود انتخاب کنید و محتویات (به عنوان مثال، صفحات فرود یا پست های وبلاگ) ایجاد کنید که سوالات جستجوگر را در مورد این اصطلاحات پاسخ دهد.
7-این اسکلت اساسی، تمام استراتژی های کلید واژه موفق است؛ در چارچوب اساسی، دنیایی از رویکردها و تاکتیکها وجود دارد. با بررسی برخی از این پستها شروع کنید:
چگونگی انتخاب کلید واژه های جستجوگر اینترنتی با اعتماد به نفس

چگونه کلمات کلیدی مرتبط را برای پست های وبلاگ و صفحه وب خود پیدا کنید

18 نوع کلمات کلیدی هر بازارکار باید بداند

غذا برای بازاریابی جستجو

SEO بر اساس کلمات کلیدی ساخته شده است. تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی سیستماتیک شامل جستجوی کلمات کلیدی سایت در حال حاضر رتبه و تبدیل، فرصت های کلیدی از دست رفته و تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی رقیب.

از آنجا، کلید رتبهبندی برای کلمات کلیدی، ایجاد محتوای بهینه سازی شده توسط SEO است.

چگونه مطالب را تحت تاثیر قرار رتبه بندی جستجوگرها

محتوا با کیفیت بالا، اطلاعات مفید ایجاد شده برای جذب ترافیک و حرکت کاربران در طول قیف، سنگ بنای جستجوگر موثر است. بدون محتوا – هر چند که در قالب پست های وبلاگ، فیلم ها، تصاویر، صفحات محصول، و غیره، وب سایت ها کمی در نتایج جستجو ظاهر می شود. بازاریابان موتور جستجوگر محتوای محتوایی را ایجاد می کنند که به نیازهای کاربران و خزنده ها برسد.

برای ایجاد محتوایی که نیازهای جستجوگر را برآورده می کند، باید هدف جستجو را درک کنید.

قصد جستجو

جستجوها بر اساس اهداف مختلف، از خرید یا پیدا کردن محصول برای حل مشکل یا مرور وبسایت خاص است.

هدف اطلاع رسانی: برای اطلاعات، به جای قصد خرید یا حرکت به یک سایت خاص، جستجو می کند. فکر می کنم 80٪ از جستجوهای وب اطلاعاتی است.
قصد هدایت: جستجو با هدف رفتن به طور مستقیم به وب سایت – هنگامی که شما نام بانک خود را در داخل جعبه جستجو به جای حفظ صفحه URL ورود به سیستم، به عنوان مثال تایپ کنید.
قصد تراکنشی: جستجو با هدف نهایی خرید، ثبت نام در سرویس یا دانلود یک فایل.

Search intent

مطالب مختلف متناسب با اهداف مختلف است. به عنوان مثال، یک صفحه محصول می تواند یک پرس و جو جستجو را انجام دهد، در حالی که یک پست وبلاگ با قصد اطلاع رسانی همراه است.

محتوا که قصد جستجوگر را دارد، معیارهای تعامل بهتر را تولید می کند، سیگنال های مثبت را برای موتورهای جستجو ارسال می کند و در بلندمدت بالاترین رتبه قرار می گیرد.

غذا برای بازاریابی جستجو

محتوا در قلب بهینه سازی موتورهای جستجو خوب است، اما برای موفقیت، باید در برنامه ریزی و بهبود محتوای جستجوگر، هر دو فعال و واکنش پذیر باشد. استراتژی محتوا را در جهت ایجاد محتوایی که 80٪ از جستجوهای اطلاعاتی را در اطراف کلمات کلیدی خود قرار می دهد، محاسبه کنید و صفحات فرود صفحه را برای عبارات پرس و جو مانند «خرید» یا «خرید» بهینه سازی کنید.

چگونه قابلیت استفاده بر روی رتبه بندی تاثیر می گذارد

تجربه کاربر (UX) دارای چه چیزی است که به عنوان تاثیر ثانویه در SERPs شناخته می شود. این بدان معنی است که در حالی که UX یکی از عوامل اصلی در رتبه بندی موتورهای جستجوگر نیست، هنوز در تعیین رابطه و اقتدار سایت نقش دارد.

متغیرهای دقیق موتورهای جستجو برای قضاوت در مورد کاربرد پذیری برای بحث و گفتگو استفاده می کنند. با این حال، معیارهای تعامل سایت به بازاریابان موتورهای جستجو کمک خواهد کرد که آیا صفحات آنها به استانداردهای کاربر محور گوگل زندگی می کنند. میزان کلیک (CTR)، طول جلسه، فرکانس جلسه و میزان جست وجوی همه به شما می گویند که چگونه جستجوگران به سایت شما واکنش نشان می دهند و آیا آنها اطلاعاتی را که نیاز دارند پیدا می کنند.

بازاریابان با هدف «ایجاد صفحات عمدتا برای کاربران، نه برای موتورهای جستجو»، همانطور که گوگل توصیه می کند، باید با موارد زیر شروع شود:

محتویات قالب: اکثر مردم در عمق آنلاین خواندن ندارند. محتویات را به راحتی اسکن کنید، از جمله سرفصل ها و زیرنویس ها، نگه داشتن پاراگراف های کوتاه و تصاویر درهم آمیخته در متن.
اجتناب از محتوای تکراری: تکرار محتوا در مکان های متعدد برای کاربران بد است و برای موتورهای جستجو برای نمایش نتایج مربوطه مشکل تر است. اگر شما نمیتوانید مطالب تکراری را اجتناب کنید، از برچسب rel = canonical استفاده کنید.
ساده سازی ناوبری: عناصر UI مانند پودرهای سوخاری اطمینان حاصل می کنند که کاربران هنگام جستجو در سایت شما به مرور زمان ناپدید نمی شوند.
تجارب مثبت کاربر به این معنی است که بازدیدکنندگان سایت بیشتر به بازدید از یک صفحه مشغول هستند، زمان بیشتری را صرف نظر می کنند، به صفحه پیوند دارند و در شبکه هایشان به اشتراک بگذارند. همه این ها به طور مثبت در مورد نحوه رتبه بندی سایت ها در موتورهای جستجو تاثیر می گذارد.

بردن برای بازاریابی جستجو

اگر چه ما در مورد بهینه سازی وب سایت ها و محتوا برای موتورهای جستجو صحبت های زیادی کرده ایم، این تجربه کاربر است که به طور فزاینده ای رتبه بندی جستجو را هدایت می کند. نوشتن برای افراد واقعی، پاسخ دادن به سوالات واقعی و ارائه تجربیات آنلاین دلخواه، سیگنال های مثبت را به بازدیدکنندگان سایت و خزنده ها می دهد که برای شما یک پیروزی است.

 جستجوگر :SEO چیست؟

بهینه سازی موتور جستجو همیشه تغییر می کند. هر موتور جستجوگر الگوریتم به روز رسانی یک فرصت جدید برای خدمت به محتوای بهتر و راندن ترافیک باالتر از حد مجاز به یک وب سایت است. تاکتیک ها ممکن است تغییر کند، اما ماموریت باقی می ماند: ایجاد محتوا و وب سایت هایی که برای افراد و خزنده ها کار می کنند.

اقامت در بالای جستجوگرها ممکن است چالش برانگیز باشد، اما کیت ابزار، تکنیک ها و تاکتیک ها به ساختن استراتژی جستجوگرها کمک می کند که منافع بلند مدت را به ارمغان می آورد.