SEOفنی

دانش فنی پایه به شما کمک می کند سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید و اعتبار را با توسعه دهندگان ایجاد کنید.

اکنون که محتوای ارزشمندی را در پایه تحقیقاتی کلیدی کلمات کلیدی ایجاد کرده اید، مهم است که مطمئن شوید که نه تنها توسط انسان قابل خواندن است، بلکه توسط موتورهای جستجو نیز وجود دارد!

شما لازم نیست درک فنی عمیق از این مفاهیم داشته باشید، اما مهم است که بدانید که این دارایی های فنی چگونه انجام می شود تا بتوانید با توسعه دهندگان هوشمندانه صحبت کنید. سخن گفتن زبان برنامه نویس شما مهم است، زیرا شما احتمالا به آنها نیاز دارید تا برخی از بهینه سازی های خود را انجام دهید. بعید به نظر میرسد که سوال شما را اولویت بندی کند، آیا آنها نمیتوانند درخواست شما را درک کنند یا اهمیت آن را ببینند. هنگامی که شما اعتبار و اعتماد خود را با استفاده از devs خود، شما می توانید شروع به ریز کردن نوار قرمز است که اغلب کار مهمی از انجام کار را مسدود کند.

SEO ها نیاز به حمایت متقابل دارند تا موثر باشند

ارتباط حیاتی با توسعه دهندگان شما حیاتی است تا بتوانید از هر دو طرف با چالش های جستجوگرانه مواجه شوید. منتظر نمانید تا یک مسئله فنی منجر به تاثیرات منفی SEO در ارتباط با یک توسعه دهنده شود. در عوض، برای مرحله برنامه ریزی، با هدف اجتناب از مسائل به طور کامل، نیروها را به هم پیوند دهید. اگر این کار را نکنید، بعدا می توانید هزینه و پول خود را هزینه کنید.

فراتر از پشتیبانی متقابل تیمی، شناختن بهینه سازی فنی برای جستجوگرها ضروری است اگر بخواهید اطمینان حاصل کنید که صفحات وب شما برای هر دو انسان و خزنده طراحی شده اند. به این ترتیب، ما این فصل را به سه قسمت تقسیم کردیم:

 • چگونه وب سایت ها کار می کنند
 • چگونه موتورهای جستجو وب سایت ها را درک می کنند
 • چگونه کاربران با وب سایت ها ارتباط برقرار می کنند

از آنجایی که ساختار فنی یک سایت می تواند تأثیر گسترده ای بر عملکرد آن داشته باشد، برای هر کس باید این اصول را درک کند. همچنین ممکن است بخواهید این قسمت از راهنمای را با برنامهنویسان، نویسندگان محتوا و طراحان به اشتراک بگذارید تا همه طرفهای درگیر در ساخت یک سایت در همان صفحه قرار بگیرند.

چگونه وب سایت ها کار می کنند

اگر بهینه سازی موتور جستجو فرآیند بهینه سازی یک وب سایت برای جستجو است، جستجوگرها نیاز به حداقل درک اولیه ای از چیزی که بهینه سازی می کنند!

در زیر، ما از سفر به وب سایت از خرید دامنه به طور کامل به حالت کامل ارائه شده در یک مرورگر. جزء مهمی از سفر وب سایت، مسیر رندر بحرانی است که روند مرورگر یک کد وب سایت را به یک صفحه قابل مشاهده تبدیل می کند.

دانستن این در مورد وب سایت ها برای جستجوگرها برای چند دلیل بسیار مهم است:

 • مراحل در این فرایند مونتاژ صفحه وب می تواند بار بار صفحه را تحت تاثیر قرار دهد، و سرعت نه تنها برای نگه داشتن کاربران در سایت شما اهمیت دارد، بلکه یکی از عوامل رتبه بندی گوگل است.
 • گوگل برخی از منابع مانند جاوا اسکریپت را بر روی ” گذر دوم ” ارائه می دهد. گوگل بدون نیاز به جاوا اسکریپت ابتدا نگاهی بیندازد، سپس چند روز تا چند هفته بعد، جاوا اسکریپت را باز می کند، به این معنا که عناصر مهم SEO که در صفحه با استفاده از جاوا اسکریپت اضافه می شوند ممکن است نمایه نشوند.

تصور کنید که فرآیند بارگذاری وب سایت کار شماست. شما در خانه آماده هستید، چیزهای خود را جمع آوری کنید تا به دفتر برسید، و سپس سریعترین مسیر را از خانه خود به کار خود بردارید. احمقانه است که فقط یکی از کفشهایتان را بپوشانید، یک مسیر طولانی را برای کار بیاورید، چیزهای خود را در دفتر رها کنید، بلافاصله به خانه برمیگردید تا جای دیگری کفش بگیرید، درست است؟ این چیزی است که وب سایت های ناکارآمد انجام می دهند. این فصل به شما آموزش می دهد که چگونه تشخیص دهید که وب سایت شما ممکن است ناکارآمد باشد، چه کاری می توانید برای ساده سازی انجام دهید، و تأثیرات مثبت بر رتبه بندی و تجربه کاربر که می تواند از آن ساده سازی شود.

قبل از دسترسی به وب سایت، باید آن را تنظیم کرد!

 1. نام دامنه خریداری شده است نام دامنه مانند moz.com از ثبت نام دامنه مانند GoDaddy یا HostGator خریداری می شود.این ثبت کنندگان فقط سازمان هایی هستند که رزرو نام های دامنه را مدیریت می کنند.
 2. نام دامنه به آدرس IP مرتبط است. اینترنت بدون نام سرورهای دامنه (DNS) اسامی مانند “moz.com” را به عنوان آدرس وب سایت درک نمی کند. اینترنت با استفاده از یک سری از اعداد به نام آدرس IP (آدرس IP) (ex: 127.0.0.1) استفاده می کند، اما ما می خواهیم از نام هایی مانند moz.com استفاده کنیم زیرا برای انسانها به یاد می آورند. ما باید از یک DNS برای پیوند دادن این نامهای قابل خواندن با انسان با شماره ماشین قابل خواندن استفاده کنیم.

چگونه وب سایت از سرور به مرورگر می شود

 1. کاربر درخواست دامنه حالا که این نام با یک آدرس IP از طریق DNS مرتبط شده است، مردم می توانند با تایپ کردن نام دامنه به طور مستقیم به مرورگر خود و یا با کلیک کردن روی یک لینک به وب سایت، یک وب سایت را درخواست کنند.
 2. مرورگر درخواست می کند. این درخواست برای یک صفحه وب، مرورگر را برای ایجاد یک درخواست جستجوی DNS برای تبدیل نام دامنه به آدرس IP آن، از مرورگر درخواست می کند. سپس مرورگر درخواستی را برای سرور برای کد شما ایجاد می کند که وب سایت شما مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت است.
 3. سرور منابع را می فرستد هنگامی که سرور درخواست برای وب سایت را دریافت می کند، فایل های وب سایت را در مرورگر جستجوگر مونتاژ می کند.
 4. مرورگر صفحه وب را جمع آوری می کند. در حال حاضر مرورگر منابع از سرور دریافت کرده است، اما هنوز هم باید همه آن را با هم ترکیب کرده و صفحه وب را به گونه ای طراحی کند که کاربر بتواند آن را در مرورگر خود ببیند. همانطور که مرورگر تمام منابع وب را تجزیه و تحلیل می کند، یک مدل Object Document (DOM) ایجاد می کند. DOM چیزی است که شما می توانید ببینید هنگامی که شما کلیک راست و “بررسی عنصر” در یک صفحه وب در مرورگر Chrome (یاد بگیرید چگونه به بررسی عناصر در مرورگرهای دیگر ).
 5. مرورگر درخواست های نهایی را انجام می دهد. مرورگر تنها یک صفحه وب را نشان می دهد پس از اینکه تمام کد لازم برای صفحه دانلود، تجزیه و اجرا شد، بنابراین در این مرحله، اگر مرورگر نیاز به یک کد اضافی برای نشان دادن وب سایت شما، درخواست دیگری از سرور خود را .
 6. وب سایت به نظر می رسد در مرورگر. چطوری پس از همه، وب سایت شما در حال حاضر از کد به آنچه که در مرورگر شما می بینید تبدیل شده است (رندر شده).

با async با توسعه دهندگان صحبت کنید

چیزی که شما می توانید با توسعه دهندگان خود به ارمغان بیاورد، کوتاه کردن مسیر رندر بحرانی است که با تنظیم اسکریپت ها به “async ” زمانی که لازم نیست برای ارائه مطالب در بالای صفحه، که می تواند صفحات وب شما را سریعتر بارگیری کند. Async به DOM می گوید که می تواند در حالی که مرورگر اسکریپت های مورد نیاز برای نشان دادن صفحه وب شما را در اختیار دارد، همچنان مونتاژ می شود. اگر DOM هر زمانی که مرورگر یک اسکریپت را دریافت می کند (“اسکریپت رندر مسدود کردن”) را برداشته باشد، می تواند باعث کاهش سرعت بارگذاری صفحه شما شود. مانند رفتن به دوستان خود و مکالمه مکالمه هر زمانی که یکی از شما به مقابله با نظم بروید، تنها زمانی که دوباره به عقب برگردید، شبیه به رفتن است. با async، شما و دوستانتان می توانند حتی زمانی که یکی از شما سفارش می دهند، به گپ زدن ادامه دهند. همچنین ممکن است بخواهید سایر بهینه سازی هایی را که Devs می تواند برای کاهش مسیر رندر بحرانی، مانند حذف اسکریپت های غیر ضروری به طور کامل، مانند اسکریپت های ردیابی قدیمی، انجام دهد.

اکنون که می دانید چگونه یک وبسایت در یک مرورگر ظاهر می شود، ما قصد داریم بر آنچه که از وب سایت ساخته شده تمرکز کنیم – به عبارت دیگر کد (زبان های برنامه نویسی) برای ساخت صفحات وب مورد استفاده قرار می گیرد.

سه شایع ترین عبارتند از:

 • HTML – آنچه وب سایت می گوید (عناوین، محتوای بدن، و غیره)
 • CSS – چگونه وب سایت به نظر می رسد (رنگ، ​​فونت و غیره)
 • جاوا اسکریپت – نحوه رفتار (تعاملی، پویا و غیره)

این تصویر الهام گرفته از مثال فوق العاده الکسیس سندرز در جاوا اسکریپت و جستجوگرها است: تجربه تجربه بوت خود را به عنوان به عنوان خوب به عنوان تجربه

HTML: چه وب سایت می گوید

HTML مخفف زبان نشانه گذاری فوق العاده است و به عنوان ستون فقرات وب سایت عمل می کند. عناصر مانند عنوان ها، پاراگراف ها، لیست ها و محتوا ها در HTML تعریف شده اند.

در اینجا یک مثال از یک صفحه وب و کد HTML آن به نظر می رسد:

این یک تصویر از W3schools.com ، مکان مورد علاقه ما برای یادگیری و تمرین HTML، CSS و جاوا اسکریپت است.

HTML برای جستجوگرها مهم است زیرا می دانیم که این همان چیزی است که “زیر کاپوت” هر صفحه ای که ایجاد می کند یا کار می کند، زندگی می کند. در حالی که سیستم مدیریت محتوا شما احتمالا نیازی به نوشتن صفحات خود را در HTML ندارد (به عنوان مثال: انتخاب “لینک” به شما امکان ایجاد پیوند را بدون نیاز به تایپ “a href =”) میدهد، زمانی که شما چیزی را به یک صفحه وب مانند اضافه کردن محتوا، تغییر متن لنگر لینک های داخلی و غیره انجام می دهید. گوگل این عناصر HTML را ردیابی می کند تا تعیین کند که کدام سند مربوط به یک پرس و جو خاص است. به عبارت دیگر، آنچه در HTML شما نقش مهمی در چگونگی رتبه بندی وب سایت شما در جستجوی علمی Google دارد، نقش مهمی دارد.

CSS: چگونه وب سایت به نظر می رسد

CSS مخفف “صفحات سبک آبشاری” است و این همان چیزی است که باعث می شود صفحات وب شما بر روی فونت ها، رنگ ها و طرح های خاصی قرار بگیرند. HTML برای توصیف محتوا ایجاد شد، نه به سبک آن، بنابراین وقتی CSS وارد صحنه شد، این یک بازی تعویض شد. با استفاده از CSS، صفحات وب می توانند بدون نیاز به برنامه نویسی دستی سبک ها در HTML هر صفحه، “زیبا” شوند – یک فرآیند دست و پا گیر، مخصوصا برای سایت های بزرگ.

تا سال 2014 ، سیستم نمایه سازی گوگل شروع به ارائه صفحات وب مانند یک مرورگر واقعی نکرد ، به عنوان یک مرورگر متن تنها. یک عمل جستجوگر سنتی که سعی در سرمایه گذاری در سیستم نمایه سازی قدیمی گوگل داشت، متن و پیوندها را از طریق CSS مخفی کرد تا از رتبه بندی موتورهای جستجو استفاده کند. این عمل ” متنی و لینک مخفی ” نقض دستورالعمل های کیفیت گوگل است.

اجزای CSS که به طور خاص SEO ها باید مورد توجه قرار گیرند:

 • از آنجا که دستورالعمل های سبک می تواند در فایل های فایل های خارجی (فایل های CSS) به جای HTML صفحه شما زندگی کند، باعث می شود که صفحه شما کم حجم تر باشد، کاهش حجم انتقال فایل و سرعت بارگذاری بار.
 • مرورگرها هنوز باید منابع مانند فایل CSS خود را دانلود کنند، بنابراین فشرده سازی آنها می تواند صفحات وب شما را سریع تر کند و سرعت صفحه یک عامل رتبه بندی است.
 • داشتن صفحات شما بیشتر محتوا – سنگین تر از کدهای سنگین می تواند به نمایه سازی بهتر محتوای سایت شما منجر شود.
 • با استفاده از CSS برای پنهان کردن لینک ها و محتویات می توانید وب سایت خود را به صورت دستی مجازات و از فهرست گوگل حذف کنید.

جاوا اسکریپت: چگونه وب سایت رفتار می کند

در روزهای اولیه اینترنت، صفحات وب با HTML ساخته شد. هنگامی که CSS در کنار هم قرار گرفت، محتوای صفحه وب توانایی گرفتن برخی از سبک ها را داشت. وقتی زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت وارد صحنه شد، وب سایت ها اکنون نه تنها می توانند ساختار و سبک داشته باشند، بلکه می توانند پویا باشند .

جاوا اسکریپت فرصت های زیادی برای ایجاد صفحه غیر استاتیک ایجاد کرده است. وقتی کسی تلاش می کند تا به یک صفحه ای که با این زبان برنامه نویسی پیشرفته شده است دسترسی پیدا کند، مرورگر این کاربر جاوا اسکریپت را در برابر HTML استاتیکی که سرور به آن بازگشته است، اجرا می کند و نتیجه یک صفحه وب است که به نوعی تعامل با آن زندگی می کند.

شما مطمئنا جاوا اسکریپت را در عمل دیده اید – شما ممکن است آن را شناخته باشید! این به این دلیل است که جاوا اسکریپت می تواند تقریبا هر چیزی را به یک صفحه انجام دهد برای مثال می تواند یک پاپ آپ ایجاد کند یا می تواند منابع شخص ثالث مانند تبلیغات را برای نمایش در صفحه خود درخواست کند.

رندر سمت سرویس گیرنده و رندر سمت سرور

با این حال، جاوا اسکریپت می تواند برخی از مشکلات را برای جستجوگرها ایجاد کند، زیرا موتورهای جستجوگر جاوا اسکریپت را همانند بازدیدکنندگان انسانی مشاهده نمی کنند. این به دلیل رندر سمت سرویس گیرنده در مقابل طرف سرور است. اکثر جاوا اسکریپت در مرورگر سرویس گیرنده اجرا می شود. از سوی دیگر، با رندر سمت سرور، از طرف دیگر، فایل ها در سرور اجرا می شوند و سرور آنها را به مرورگر خود در حالت کاملا رندر می فرستد.

عناصر صفحه وب مهم مانند متن، لینک ها و برچسب هایی که در سمت سرویس گیرنده با جاوا اسکریپت بارگذاری می شوند، به جای نشان دادن در HTML شما، از کد صفحه شما نامرئی هستند تا زمانی که رندر شوند. این به این معنی است که خزنده های موتور جستجو نمی بینند که در جاوا اسکریپت شما چه حداقل نیست.

گوگل می گوید ، تا زمانی که شما Googlebot را از خالی کردن فایل های جاوا اسکریپت خود متوقف نکنید، عموما می توانند صفحات وب خود را همانند یک مرورگر رندر کرده و درک کنند؛ به این معنی که Googlebot باید همان کارهایی را که کاربر می بیند را ببیند یک سایت در مرورگر خود. با این حال، با توجه به این ” موج دوم نمایه سازی ” برای جاوا اسکریپت کلاینت، گوگل می تواند عناصر خاصی را که تنها زمانی در دسترس است که جاوا اسکریپت اجرا می شود، از دست بدهد.

موارد دیگری نیز وجود دارد که در طول فرایند Googlebot در رندر صفحات وب شما اشتباه رخ داده است که می تواند Google را از درک آنچه در جاوااسکریپت شما وجود دارد جلوگیری کند:

 • شما Googlebot را از منابع جاوا اسکریپت مسدود کرده اید 
 • سرور شما نمیتواند تمام درخواستها را برای خزیدن محتوای شما اداره کند
 • جاوا اسکریپت برای درک بهتر از Googlebot پیچیده یا قدیمی است
 • جاوا اسکریپت محتوا را “تنبل بار” را در صفحه بارگذاری نمی کند تا زمانی که خزنده با صفحه به پایان برسد و به آنجا برود.

نیازی به گفتن نیست، در حالی که جاوا اسکریپت فرصت های زیادی برای ایجاد صفحه وب باز می کند، اگر شما دقت نکنید، می تواند برخی از پیامدهای جدی برای جستجوگر شما را نیز داشته باشد.

خوشبختانه، راهی برای بررسی اینکه آیا Google همان چیزی را که بازدیدکنندگان شما را می بیند وجود دارد. برای دیدن صفحه ای که Googlebot صفحات شما را مشاهده می کند، از ابزار «یافتن و رندر» Google Search Console استفاده کنید. از صفحه داشبورد کنسول Google Search سایت خود، «ناگهان» را از ناحیه سمت چپ انتخاب کنید، سپس «دریافت به عنوان Google».

یک تصویر از کجا پیدا کردن 'کشیدن به عنوان Google' در کنسول جستجوی گوگل.

از این صفحه، نشانی اینترنتی را که میخواهید چک کنید وارد کنید (یا اگر میخواهید صفحه اصلیتان را چک کنید خالی بگذارید) و بر روی دکمه “برچیدن و رندر” کلیک کنید. شما همچنین می توانید از نسخه دسکتاپ یا موبایل نسخه آزمایشی استفاده کنید.

یک تصویر از کجا برای آزمایش نسخه های دسک تاپ یا تلفن همراه در کنسول جستجوی گوگل.

در عوض، شما یک دیدگاه جانبی در مورد اینکه چگونه Googlebot صفحه شما را در مقایسه با چگونگی بازدید یک بازدید کننده به وب سایت شما از صفحه مشاهده کرد، دریافت خواهید کرد. در زیر، گوگل همچنین فهرستی از هر گونه منابعی که ممکن است برای URL شما وارد نشده باشند، به شما نشان می دهد.

درک نحوه کار وبسایت، پایه ای عالی برای آنچه که در مورد آینده خواهیم نوشت: بهینه سازی فنی برای کمک به گوگل بهتر است صفحات را در وب سایت شما درک کند.

چگونه موتورهای جستجو وب سایت ها را درک می کنند

تصور کنید که خزنده موتور جستجوگر یک مقاله 10،000 کلمه ای درباره نحوه پخت کیک را اسکن کرده است. چگونه نویسنده، دستور غذا، مواد تشکیل دهنده یا مراحل لازم برای پختن یک کیک را شناسایی می کنید؟ این جایی است که نشانه گذاری اسکایپ وارد می شود. این اجازه می دهد تا موتورهای جستوجوی خوراک قاشق خوراک بیشتری را برای آنچه که در صفحه شما است، طبقه بندی کنید.

طرح یک راه برای برچسب گذاری و یا سازماندهی مطالب خود را به طوری که موتورهای جستجو در درک بهتر از آنچه که برخی از عناصر در صفحات وب شما هستند. این کد ساختار را برای داده های شما فراهم می کند، به همین دلیل است که اغلب طرح ها به عنوان “داده های ساخت یافته” نامیده می شوند. فرآیند ساخت داده های شما اغلب به عنوان “نشانه گذاری” نامیده می شود زیرا شما محتوای خود را با کد سازمانی مارک می کنید.

JSON-LD نشانه گذاری ترجیحی گوگل است (که در 16 ماه مه اعلام شد)، که بینگ نیز پشتیبانی می کند. برای مشاهده یک لیست کامل از هزاران مارک موجود در طرحواره، به Schema.org مراجعه کنید یا به معرفی Google Developers Introduction to Structured Data برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی پیاده سازی داده های ساخت یافته. پس از به کارگیری داده های ساخت یافته که به بهترین وجه مناسب صفحات وب خود هستند، می توانید علامت گذاری خود را با ابزار تست داده سازه Google تست کنید .

علاوه بر کمک به ربات هایی مانند گوگل، آنچه که یک قطعه خاص از آن را درک می کند، می تواند نشانه گذاری طرح نیز ویژگی های خاصی را برای همراهی صفحات شما در SERPs فراهم کند. این ویژگی های خاص به عنوان “قطعه های غنی” نامیده می شود و احتمالا آنها را در عمل دیده اید. چیزهایی مثل :

 • چرخ فلک های داستان بالا
 • ستاره ها را مرور کنید
 • جعبه جستجو سایت های سایت
 • دستور پخت

به یاد داشته باشید، با استفاده از داده های ساختاری می تواند یک قطعه ثروتمند موجود را فعال کند، اما آن را تضمین نمی کند. به عنوان استفاده از افزایش نشانه گذاری طرح، سایر انواع قطعه غنی به احتمال زیاد در آینده اضافه می شود.

برخی از آخرین کلمات مشاوره برای موفقیت طرح:

 • شما می توانید از چندین نشانه گذاری طرح در یک صفحه استفاده کنید. با این حال، اگر شما یک عنصر را مانند یک محصول به عنوان مثال علامت گذاری کنید و محصولات دیگری که در صفحه وجود دارد، نیز باید آن محصولات را علامت بزنید.
 • محتوا را نشانه گذاری کنید که برای بازدیدکنندگان قابل مشاهده نیست و به دستورالعمل های کیفیت گوگل مراجعه کنید . به عنوان مثال، اگر شما یک نشانه گذاری ساخت یافته را به یک صفحه اضافه کنید، مطمئن شوید که این بررسی ها در آن صفحه قابل مشاهده است.
 • اگر صفحات تکراری دارید، گوگل از شما می خواهد که هر صفحه تکراری را با نشانه گذاری ساختاری خود ، نه فقط نسخه کانونیک، علامت گذاری کنید .
 • ارائه اولیه و به روز (در صورت وجود) در صفحات داده های ساخت یافته خود تطبیق دهید.
 • نشانه گذاری ساختار باید انعکاسی دقیق از صفحه شما باشد.
 • سعی کنید از نوع خاص نشانه گذاری طرح برای محتوای خود استفاده کنید.
 • بررسی های مارک شده نباید توسط کسب و کار نوشته شوند. آنها باید واقعی بازرگانی بازبینی شده از مشتریان واقعی باشند.

موتورهای جستجو در مورد صفحات مورد نظر خود را با قاعده سازي بگویید

هنگامی که Google محتوای مشابه در صفحات مختلف وب را بارگیری می کند، گاهی اوقات نمی داند که کدام صفحه در نتایج جستجو index شود. به همین دلیل برچسب “rel =” canonical “اختراع شد: برای کمک به موتورهای جستجو بهتر فهرست نسخه ترجیحی محتوا و نه همه تکراری آن را نشان داد.

برچسب rel = “canonical” به شما اجازه می دهد که موتورهای جستجو را در جایی که نسخه اصلی و اصلی یک قطعه محتوا قرار دارد را بگوید. شما اساسا می گوييد: “خير موتور جستجوي! اين صفحه را شاخص کنيد؛ بجاي اين صفحه منبع را فهرست کنيد “.بنابراین، اگر می خواهید یک تکه محتوا را مجددا منتشر کنید، دقیقا یا کمی اصلاح شده، اما نمی خواهید خطر ایجاد یک محتوای تکراری را ایجاد کنید، برچسب تکراری در اینجا برای ذخیره کردن روز است.

در کد QR کد منبع را پیدا کنید.

Coronicalization مناسب تضمین می کند که هر قطعه منحصر به فرد از محتوای وب سایت شما فقط یک URL دارد. برای جلوگیری از نمایه سازی موتورهای جستجو از چندین نسخه از یک صفحه، گوگل توصیه می کند که یک تگ کانون خود ارجاع خود را بر روی هر صفحه در سایت خود داشته باشید. بدون یک تگ کونونیایی که به گوگل می گوید کد نسخه ای از صفحه وب شما ترجیح داده شده است،https://www.example.com می تواند به طور جداگانه از https://example.com مستقل نماید و تکراری ایجاد کند.

“از محتوای تکراری اجتناب کنید” یک اینترنت است و به دلایلی! گوگل می خواهد سایت ها را با محتوای منحصر به فرد و ارزشمند – و نه محتوا که از منابع دیگر گرفته شده و در چندین صفحه تکرار شود – پاداش دهد. از آنجا که موتورها می خواهند بهترین تجربه جستجوگر را فراهم کنند، به ندرت چندین نسخه از همان محتوا را نمایش می دهند، در عوض تنها به نسخه کانونیزه شده نمایش داده می شوند یا اگر یک تگ کانونیک وجود نداشته باشد، هر کدام از آنها احتمالا اصلی ترین هستند.

تعریف بین فیلتر محتوای و مجازات محتوا

چیزی مانند یک مجازات محتوای تکراری وجود ندارد. با این حال، باید سعی کنید محتوای تکراری را از ایجاد مسائل نمایه سازی با استفاده از برچسب rel = “canonical” در صورت امکان جلوگیری کنید. وقتی تکراری از یک صفحه وجود دارد، گوگل یک قاعده را انتخاب می کند و دیگران را از نتایج جستجو فیلتر می کند. این بدین معنی نیست که مجازات شده اید. فقط به این معنی است که گوگل فقط می خواهد یک نسخه از محتوای شما را نشان دهد.

همچنین به دلیل انتخاب گزینه های مرتب سازی و فیلتر، وب سایت ها دارای چندین صفحه تکراری هستند. به عنوان مثال، در یک سایت تجارت الکترونیک، ممکن است آنچه را ناوبری چهره ای نامیده می شود، به شما اجازه می دهد تا بازدیدکنندگان را محدود کردن محصولات برای پیدا کردن دقیقا همان چیزی که آنها دنبال آن هستند، مانند ویژگی “مرتب سازی بر” که نتایج را بر روی دسته محصول صفحه از کمترین به بالاترین قیمت. این می تواند یک URL ایجاد کند که به نظر می رسد چیزی شبیه به این است: example.com/mens-shirts؟sort=price_ascending. به گزینه های مرتب سازی / فیلتر بیشتر مانند رنگ، اندازه، مواد، نام تجاری و غیره اضافه کنید و فقط در مورد همه تغییرات صفحه اصلی رده محصول خود فکر کنید که این امر ایجاد می کند!

چگونه کاربران با وب سایت ها ارتباط برقرار می کنند

در فصل 1، ما گفتیم که علیرغم جستجوگرها برای بهینه سازی موتورهای جستجو، SEO به همان اندازه که در مورد موتورهای جستجو است، به همان اندازه اهمیت دارد. این به این دلیل است که موتورهای جستجو برای خدمت به جستجوگران وجود دارند. این هدف کمک می کند توضیح دهد که چرا الگوریتم گوگل به وب سایت هایی که بهترین تجربه های ممکن را برای جستجوگران ارائه می کنند، و چرا بعضی از وب سایت ها، با وجود داشتن ویژگی هایی مانند پروفایل های پشتیبان قوی، ممکن است در جستجو موفق نباشد.

هنگامی که ما درک می کنیم که چه چیزی تجربه وب سایت خود را بهینه می کند، می توانیم این تجربه ها را برای حداکثر عملکرد جستجو ایجاد کنیم.

اطمینان از تجربه مثبت برای بازدیدکنندگان تلفن همراه شما

در حالیکه امروزه بیش از نیمی از ترافیک وب از تلفن همراه می آید، می توان گفت که وب سایت شما باید برای بازدیدکنندگان تلفن همراه قابل دسترس و آسان باشد. در آوریل 2015، گوگل یک بروز رسانی به الگوریتم خود را انجام داد که صفحات دوستانه را در صفحات غیر مرتبط با موبایل ارتقاء دهد. پس چگونه می توان اطمینان حاصل کرد که وب سایت شما برای موبایل مناسب است؟ اگر چه سه راه اصلی برای پیکربندی وبسایت شما برای تلفن همراه وجود دارد، گوگل توصیه طراحی وبسایت پاسخگو را میدهد .

طراحی تعاملی

وب سایت های پاسخگو طراحی شده اند تا متناسب با صفحه نمایش هر دستگاهی که بازدید کننده شما از آن استفاده می کند باشد. شما می توانید از CSS برای ایجاد صفحه وب “پاسخ” به اندازه دستگاه استفاده کنید. این امر ایدهآل است زیرا مانع بازدیدکنندگان از داشتن دوبار ضربه زدن یا خرج کردن و زوم کردن برای مشاهده محتوای صفحات شما میشود. مطمئن نیستید که صفحات وب شما دوستانه هستند؟ شما می توانید از تست موبایل برای تست گوگل استفاده کنید.

تصویری از نحوه طراحی پاسخگو می تواند قالب بندی روی یک صفحه را تغییر دهد، با متن یا در کنار یا در زیر یک تصویر.

AMP

AMP مخفف صفحات سریع موبایل است و استفاده از آن برای ارسال محتوا به بازدیدکنندگان تلفن همراه در سرعت بسیار بیشتر از تحویل غیر AMP است. AMP می تواند محتوا را به سرعت ارائه دهد، زیرا محتوا را از سرورهای ذخیره سازی خود (نه سایت اصلی) ارائه می دهد و از یک نسخه ویژه AMP از HTML و جاوا اسکریپت استفاده می کند.

نمایه سازی موبایل اول

از سال 2018، گوگل شروع به تغییر وبسایتها در ابتدای نمایه سازی تلفن همراه کرد. این تغییر موجی از سردرگمی را در بین تلفن همراه و اولویت تلفن همراه به وجود آورد، بنابراین برای بی احترامی کردن مفید است. با اولویت بندی اولیه موبایل، Google نسخه موبایل صفحات وب شما را خالی و شاخص می کند. ساخت وب سایت سازگار با صفحات تلفن همراه برای کاربران و عملکرد شما در جستجوی مناسب است، اما اولویت بندی تلفن همراه در ابتدا مستقل از حساسیت به تلفن همراه است.

این مسئله برخی از نگرانی ها را برای وب سایت هایی که بین نسخه های تلفن همراه و دسکتاپ اختلاف دارند، مانند نمایش مطالب مختلف، ناوبری، لینک ها و غیره در نمای تلفن همراه خود قرار داده است. برای مثال، یک سایت تلفن همراه با لینک های مختلف، راه هایی را که Googlebot (تلفن همراه) سایت شما را خنثی می کند را تغییر می دهد و امتیاز های لینک را به صفحات دیگر شما ارسال می کند.

بهبود سرعت صفحه برای کاهش ناامیدی بازدید کنندگان

گوگل می خواهد برای محتوا که برای جستجوگران رعد و برق سریع بارگیری می کند. ما انتظار داریم که نتایج سریع بارگیری کنیم و زمانی که ما آنها را دریافت نکنیم، ما به سرعت در جستجوی یک صفحه بهتر و سریعتر به SERP میرویم. به همین دلیل است که سرعت صفحه یک جنبه حیاتی از SEO در سایت است. ما می توانیم سرعت بخشیدن به صفحات وب خود را با استفاده از ابزارهایی مانند موارد زیر ذکر کنیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از لینک ها کلیک کنید.

 • گوگل ابزار Page Insights PageSpeed ​​Insights و اسناد بهترین شیوه
 • چگونه به سرعت ابزار فکر می کنم
 • GTMetrix
 • تستر سرعت و عملکرد وب سایت موبایل گوگل
 • فانوس گوگل
 • Chrome DevTools & Tutorial

تصاویر یکی از مجرمان اصلی صفحات آهسته هستند!

همانطور که در فصل 4 بحث شده، تصاویر یکی از دلایل اول برای صفحات وب کم بارگیری هستند! علاوه بر فشرده سازی تصویر، بهینه سازی متن تصویر بالا، انتخاب فرمت تصویر مناسب و ارسال تصاویر نقشه های سایت، راه های دیگر فنی برای بهینه سازی سرعت و نحوه نمایش تصاویر به کاربران شما وجود دارد. برخی از روش های اولیه برای بهبود تصویر به شرح زیر است:

1. SRCSET: نحوه ارائه بهترین تصویر برای هر دستگاه

ویژگی SRCSET اجازه می دهد تا چندین نسخه از تصویر خود را داشته باشید و سپس مشخص کنید کدام نسخه باید در موقعیت های مختلف استفاده شود. این تکه کد به تگ  (که تصویر شما در HTML قرار دارد) اضافه می شود تا تصاویر منحصر به فرد برای دستگاه های با اندازه خاصی ارائه شود.

این مانند مفهوم طراحی پاسخگویی است که ما پیش از آن بحث کردیم، به جز تصاویر!

این فقط زمان بارگذاری تصویر شما را افزایش نمی دهد، بلکه یک راه منحصر به فرد برای افزایش تجربه کاربر در صفحه شما با ارائه تصاویر متفاوت و مطلوب به انواع دستگاه های مختلف است.

بیش از سه نسخه اندازه تصویر وجود دارد!

این تصور غلط رایج است که شما فقط نیاز به رایانه، رایانه لوحی و نسخه موبایل از تصویر خود دارید. انواع مختلفی از اندازه و رزولوشن صفحه نمایش وجود دارد.

تصویری که یک صفحه نمایش دسکتاپ، صفحه نمایش تبلت و صفحه نمایش تلفن را نشان می دهد، همه با قالب بندی متن و تصاویر متفاوت است.

2. نمایش بازدید کنندگان بارگذاری تصویر در حال انجام است با بارگذاری تنبل

بارگذاری تند و زننده زمانی اتفاق می افتد که شما به یک صفحه وب بروید و به جای دیدن یک فضای سفید خالی برای جایی که یک تصویر می شود، یک نسخه سبک وزن تیز از تصویر یا یک جعبه رنگی در جای خود نمایش داده می شود در حالی که متن اطراف آن بارگذاری می شود. پس از چند ثانیه، تصویر با وضوح کامل بارگیری می شود. پلتفرم محبوب وبلاگنویسی Medium این کار را بسیار خوب انجام میدهد.

نسخه با وضوح پایین در ابتدا بارگذاری می شود و سپس نسخه کامل با رزولوشن بالا . این همچنین برای بهینه سازی مسیر رندر انتقادی شما کمک می کند! بنابراین در حالی که تمام منابع صفحه دیگر شما در حال بارگیری هستند، شما تصویری با کیفیت پایین با وضوح نشان می دهید که به کاربران کمک می کند که همه چیز اتفاق می افتد و یا بارگیری می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی بارگذاری عکسهایتان تنازع کنید، راهنمای Google Lazy Loading Loading را بررسی کنید .

بهبود سرعت با فشرده سازی و جمع آوری فایل های خود

ممیزی های صفحه اغلب توصیه هایی مانند “حذف منابع” را ارائه می دهند، اما این به چه معناست؟ Minification یک فایل کد را با حذف مواردی مانند خطوط و فضاها، و همچنین نام اختصاری کد مختصات هر کجا که امکان پذیر است، مسدود می کند.

“بسته بندی” یکی دیگر از اصطلاحات معمولی است که شما در رابطه با بهبود سرعت صفحه می شنوید. فرآیند بسته بندی ترکیبی از یک دسته از فایل های زبان برنامه نویسی به یک فایل واحد می باشد. برای مثال، تعدادی از فایلهای جاوا اسکریپت را می توان در یک فایل بزرگتر قرار داد تا حجم فایلهای جاوا اسکریپت را برای یک مرورگر کاهش دهد.

با هر دو حذف و جمع آوری فایل های مورد نیاز برای ساختن صفحه وب خود، شما وب سایت خود را سرعت بخشید و تعداد درخواست HTTP (فایل) شما را کاهش دهد.

بهبود تجربه برای مخاطبان بین المللی

وب سایت هایی که مخاطبان را از کشورهای مختلف هدف قرار می دهند باید خود را با بهترین شیوه های جستجوگر اینترنتی بین المللی آشنا سازند تا تجربیات مربوطه را ارائه دهند. بدون این بهینه سازی، بازدیدکنندگان بین المللی ممکن است مشکل پیدا کردن نسخه سایت شما را داشته باشند که به آنها کمک می کند.

دو راه اصلی برای ایجاد وب سایت بین المللی وجود دارد:

 • زبان
  سایت هایی که سخنرانان چند زبان را هدف قرار می دهند، وب سایت های چند زبانه را در نظر می گیرند. این سایت ها باید چیزی را به نام تگ hreflang اضافه کنند تا گوگل را نشان دهد که صفحه شما برای یک زبان دیگر کپی کرده است. درباره hreflang بیشتر بدانید .
 • کشور
  سایت هایی که مخاطبان را در چندین کشور هدف قرار می دهند وب سایت های چند منطقه ای نامیده می شود و آنها باید یک ساختار URL را انتخاب کنند تا دامنه یا صفحات خود را به کشورهای خاص هدایت کند. این می تواند شامل استفاده از یک دامنه سطح بالای کد کشور (ccTLD) مانند “.ca” برای کانادا یا یک دامنه سطح عمومی (gTLD) با زیر پوشه خاص کشور مانند “example.com/ca” برای کانادا درباره URL های خاص محلی بیشتر بدانید .